Βόλος: Ντεμπούτο με νίκη μέσα στο Περιστέρι (vid-pics)

Με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο, ο Βόλος πήρε τους 3 βαθμούς στο γήπεδο του Περιστερίου από τον Ατρόμητο (0-2).

Καλή πρώτη για τον Βόλο, προβληματισμός για τον Ατρόμητο.

Η ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, με γκολ που πέτυχε στο 77΄ο Δουβίκας και με το πέναλτι του Μπαριέντος στο των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν στο β΄ ημίχρονο με δέκα παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ρισβάνης.

«Πικρή» επιστροφή για τον Νταμίρ Κάναντι στον Ατρόμητο, αφού δεν συνοδεύτηκε από ένα θετικό αποτέλεσμα. Έλλειψε το καθαρό μυαλό στους Περιστεριώτες στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, που ακόμη και με δέκα παίκτες έλεγχαν το ματς, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν και λύγισαν στο φινάλε του αγώνα.

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς (84' Χαρίσης), Ούμπιδες (84' Ενσικουλού), Σάλομον, Αγκάγιεφ (46' Μουνίθ), Ραμπέγιο (46' Στρούγγης), Μανούσος (65' Γιακουμάκης).

Βόλος: Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Μπαριέντος (90'+4 Κρητικός), Περέα (81' Γέντρισεκ), Μαρτίνες (67' Κιάκος), Γκουαροτσένα (46' Μπαρτόλο), Δουβίκας.