Τσιτσιπάς: Επική νίκη στον 3ο γύρο του Αυστραλιανoύ Open! (vids)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βγήκε νικητής στην επική μάχη κόντρα στον Θανάση Κοκκινάκη και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του αυστραλιανού open.

O Tσιτσιπάς νίκησε 3-2 τον Κοκκινάκη σε έναν συγκλονιστικό αγώνα που κράτησε 4 ώρες και 32 λεπτά.

Μεγάλο «διπλό» στην Μελβούρνη πανηγύρισε o Στέφανος Τσιτσιπάς που πέρασε πανηγυρικά στον τρίτο γύρο του Australian Open επικρατώντας ύστερα από ένα ματς-διαφήμιση για το τένις του Θανάση Κοκκινάκη.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας «καθάρισε» τον Αυστραλό μπροστά σε ένα φανατισμένο κοινό με 3-2 σετ (6-7, 6-4, 6-1, 6-7, 6-4) και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Gram Slam.

Μετά από μια επική μονομαχία, ο Stef προκρίθηκε στον τρίτο γύρο για τρίτη διαδοχική χρονιά κι εκεί θα βρει απέναντί του τον Σουηδό Μίκαελ Ίμερ, Νο.95, τον παρτενέρ του στην προπόνηση κατά της διάρκεια της καραντίνας!