Στέφανος Τσιτσιπάς: Εύκολη πρόκριση στον 3ο γύρο του Miami Open (vids)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε του Νταμίρ Τζουμούρ στην πρεμιέρα του στο Miami Open και θα παίξει στον 3ο γύρο με Νισικόρι ή Μπέντενε.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε άνετα 2-0 σετ (6-1, 6-4) τον Νταμίρ Τζουμούρ στην πρεμιέρα του στο Miami Open και προκρίθηκε στον 3ο γύρο της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει Νισικόρι ή Μπέντενε, ενώ αργότερα -και αν περάσει- διασταυρώνεται με τον Άλεξ Ντε Μινόρ στους «16».

Το Νο. 5 του κόσμου και Νο. 2 του ταμπλό, επικράτησε σε 68 λεπτά (!) του Βόσνιου (Νο. 126) και θα παίξει για 2η φορά στον 3ο γύρο, αφού το 2018 είχε φτάσει έως τους «16».

Αυτή είναι η 2η νίκη του Έλληνα πρωταθλητή σε 5 αγώνες απέναντι στον Τζουμούρ.

Ο Τσιτσιπάς ήταν εξαιρετικός στην πρεμιέρα του στο πρώτο Masters της σεζόν, σέρβιρε τέλεια και δεν έδωσε ούτε μία ευκαιρία για break στον αντίπαλό του.

Από τη βασική γραμμή, δε, κέρδισε τη συντριπτική πλειονότητα των πόντων όπου είχε τον έλεγχο στα ράλι.